"Ja" Doskonały

Rozwój osobisty – Droga do doskonałości
Subscribe

Anthony Robbins mówi o Twoim „Dlaczego?”

By: Andrzej Category: Filmy, Ogólne

Dziś wynaleziona w internecie 22 minutowa prelekcja Anthony`ego Robbinsa, podczas której opowiada o naszym „Dlaczego?” i jak bardzo jest ono ważne. Co oczywiste, po angielsku. Jeśli jeszcze nie rozumiesz wszystkiego, co Anthony mówi, to zachęcam Ciebie do doszkalania się w tym języku, bo warto. Możesz to robić z różnych książek i kursów internetowych. Jednym z serwisów, który udostępnia lekcje angielskiego jest www.kochamangielski.pl .

Jeśli dziwi Ciebie moja zachęta do nauki języka Angielskiego, to przypominam, że tutaj jest serwis poświęcony doskonaleniu siebie 🙂 . A nauka o innych językach czy kulturach powiększa Twój obraz świata, co wyjdzie Ci tylko na dobre 🙂 .

Zachęcam teraz do obejrzenia bardzo wartościowego filmu. Nawet bardzo zaawansowani w rozwoju osobistym znajdą tu nowe informacje do wykorzystania w dalszej drodze do doskonałości.

0 Comments to “Anthony Robbins mówi o Twoim „Dlaczego?””


  1. Dzięki za ów wpis, możesz mieć pełne przekonanie, Iż jeszcze nie jeden raz wrócę tu ażeby cokolwiek ciekawego poczytać.

    1
  2. Andrzej says:

    Cieszę się, Kamilo, że znajdujesz tutaj coś wartościowego. Staram się jak mogę. Osobiście kieruję się filozofią robienia czegoś jak najlepiej. To znaczy tak, żeby dołożyć wszelkich starań, żeby było i ciekawie i różnorodnie, żeby materiał był wartościowy i poprawny (moralnie, stylistycznie itp.). Szanuję również opinie wszystkich innych ludzi, bez względu czy są negatywne czy pozytywne. Pozytywne są miłe i zachęcają do dalszej pracy, negatywne zwracają uwagę na pewne braki które, dzięki wyrażeniu ich na piśmie czy w słowie, można uzupełnić czy poprawić.

    Nie zawsze się udaje sprostać zadaniu oczywiście i według mnie, jest to normalne. Robiąc pewną ilość zadań, zawsze natrafimy na błąd 🙂 . Każdy ma osobisty obraz świata i preferencje, jak miałem okazję napisać w swojej książce http://www.jadoskonaly.pl/z/drogadodoskonalosci/ i dobrze jest szanować lub tolerować obrazy świata innych ludzi 🙂 . Jeden człowiek zwróci uwagę na gramatykę, inny na treść, a trzeci w ogóle nie przeczyta tekstu 🙂 . I tu Kamilo fajnie napisałaś, że należy się pięknie różnić, dobrze jest też pięknie się szanować mimo różnic 🙂 .

    Dzięki Joanno za życzenia wytrwałości, przydadzą się, bo do zrobienia jest wiele. Z resztą sama wiesz o tym doskonale, jak pisałaś w komentarzu. Życzę nam wszystkim wytrwałości na dalszej drodze, bo zapewne nie raz będzie ona nam potrzebna 🙂 .

    2
  3. Każdy zwraca uwagę na coś innego, najważniejsze by się pięknie różnić ;). W moim prywatnym odczuciu ta kwestia wydała mi się po prostu dalece mało istotna, biorąc pod uwagę że te drobne wpadki są w tym wypadku raczej sporadyczne (jeszcze nie zdążyłam żadnej zauważyć, z tego wnioskuję że sporadyczne :P) …ale autor jak już pisał wziął sobie do serca tą sugestie. Również pozdrawiam

    3
  4. Wychodzę z założenia, że jeśli już coś robić, to albo porządnie albo wcale, stąd moje czepialstwo 🙂 Uważam, że niestarannośc umniejsza wagę każdego przekazu, również na tym serwisie, którego wagi ani celowości nie zamierzam umniejszać. Jako osoba pracująca na dwóch etatach przez większość swojego życia zawodowego doskonale wiem, co znaczy zapędzenie i brak czasu – jednak będę się upierać, że na przykład kalka z języka angielskiego „robić zadania” jest zwyczajnie nieładna, choć zapewne czytelna dla większości dysponujących językiem angielskim odbiorców.
    Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu i osiągania wyznaczonych celów

    4
  5. Muszę przyznać, że zebrano na tej stronie potencjalnie bardzo ciekawe materiały, z którymi chętnie będę zapoznawać się z dnia na dzień coraz wnikliwiej. Osobiście w ogóle mnie nie interesuje to czy pojawią się jakieś literówki, ponieważ nieporozumieniem jest skupiać się na takich… mówiąc kolokwialnie pierdołach przy przekazie, która może wnieść sporo dobrego do egzystencji. Chociażby dodać wiary i nadziei ludziom, którzy przelewają krew, pot i zły walcząc o lepszą, doskonalszą przyszłość i realizacje wyznaczonych sobie celów (cóż przy tym znaczy literówka czy „niezręczność stylistyczna”?). Chciałabym aby autor oraz jemu podobni nie zniechęcali się i pamiętali, że takie materiały są potrzebne ludziom takim jak ja, którzy nie mają lekko – ale którym los się jeszcze odmieni jeśli się nie poddadzą 🙂

    5
  6. Andrzej says:

    Witaj Joanno

    Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi na literówki. Rzeczywiście było ich sporo, a dzięki Tobie miałem okazję je poprawić.

    Gdy pisze się dużo tekstów i robi wiele zadań, ciężko jest czytać każdy tekst z uwagą więcej niż dwa razy i doszukiwać się „brakujących ogonków” czy podobnych literówek. Są również teksty ważniejsze i trochę mniej ważne, które czyta się mniej razy przed opublikowaniem 🙂 . W każdym razie cieszy mnie Twoja czujność i dzięki jeszcze raz za zauważenie sporej liczby literówek.

    6
  7. W ramach dążenia do doskonałości proponuję w pierwszej kolejności PRZECZYTANIE tekstu przed jego umieszczeniem w sieci… Mnóstwo literówek i niezręczności stylistyczne są moim zdaniem żenujące, bo prawidłowo pisać uczymy się na poziomie szkoły podstawowej. Pozdrawiam.

    7


Leave a Reply