Czas leci nieubłaganie, każdy z nas to przyzna.

Czas leci również bez względu na to co robimy, czy odpoczywamy, pracujemy, bawimy się.

A czy zastanawialiście się jak to się ma do dążenia do bycia coraz lepszym?

Zastanawialiście się, że zarówno praca, jak i zabawa mogą być marnowaniem czasu?

W naszym społeczeństwie pokutuje jeszcze stary typ myślenia, ciężka praca to dobrze spożytkowany czas. Niestety nic bardziej mylnego, sam już wiele przepracowałem w życiu i zdecydowanie mogę stwierdzić, że praca może być jednym z największych marnotrawców naszego cennego czasu.

A teraz pomyśl czytelniku o swojej pracy, co w niej robisz? Co tam jest ciekawego, a co pozwala Tobie się w niej rozwijać? Jeśli nic, to jesteś w tarapatach i powinieneś się zastanowić nad swoim życiem.

Nie chcę tutaj prawić kazań, kazania pozostawiam kościołowi. Jednak chwilka zastanowienia już jest sukcesem, mała refleksja na temat spędzanego czasu i jego upływie. Wielu ludzi po długich latach, w czasie starości robią właśnie dokładnie to i często żałują, że nie trafili na taki serwis jak ten w Internecie, który im przypomniał o upływie czasu. Tak, przypomniał, bo założę się, że Ty o tym doskonale wiesz, nie piszę tutaj nowości.

Masz w sobie mądrość, nie muszę Ciebie uczyć. Czasem po prostu w natłoku zajęć brakuje refleksji nad kierunkiem działań. Też tam byłem i przyznam, że to straszne uczucie, dlatego zachęcam Ciebie do zastanowienia nad tym co właśnie teraz robisz i czy to jest to co chcesz, lub czy to pomoże osiągnąć to co chcesz…

W następnych wpisach wrócimy do tego tematu 🙂 .