O blogu i o mnie

Andrzej WojtyniakJa Doskonały czyli o stronie

 

Witam Cię serdecznie na moim blogu. Nazywam się Andrzej Wojtyniak i piszę tu dla Ciebie artykuły pomagające Tobie w rozwoju osobistym i w tworzeniu własnego biznesu.

 

Wszelkie porady, przemyślenia i rozwiązania, które tutaj znajdziesz pochodzą ode mnie, ponieważ przerobiłem je na własnym przykładzie (oczywiście wiele technik może nie być mojego autorstwa, tylko ich wykorzystanie na sobie jest moje). Nie ma tu zbytniego wodolejstwa (a jeśli się zdarzy, będzie to ze zwyczajnego „zagadania się”), nie ma tu tłumaczonych tekstów czy „przerobionych” tekstów innych ludzi.

 

Jeśli piszę o tym, jak założyć blog na WordPressie, oznacza to, że sam mam tak ustawione blogi (na przykład ten, który czytasz). Jeśli piszę, że jak wsadzisz lewą rękę do miski z zimną wodą, to lepiej będziesz się uczyć, to oznacza że ja właśnie tak się uczę. Oczywiście nie wsadzaj ręki do miski, to nie działa. To tylko żartobliwy przykład :). Na naukę są inne sposoby.

 

Ten blog jest „dla wszystkich, za wyjątkiem tych, dla których nie jest”. Jednak skupiam się głównie na tematyce rozwoju osobistego dla ludzi, którzy chcą działać. Czyli przedsiębiorcy, przyszli przedsiębiorcy i każdy, kto chce wyrwać się z rutynowego życia z dnia na dzień. Piszę również o pieniądzach (czym są, w co inwestować i podobne) i otaczającej nas rzeczywistości.

 

Nie klepię po ramieniu ani nie pocieszam. Podaję rozwiązania lub „przemawiam do rozumu”. Podejrzewam, że potrzebujesz rozwiązań, a nie współczucia i właśnie to chcę tutaj Tobie dać.

 

Znajdziesz na stronach bloga:

 

  1. Artykuły dotyczące rozwoju osobistego, produktywności, biznesu, pieniędzy itp.
  2. Wskazówki, ćwiczenia, konkretne rozwiązania problemów z dziedziny rozwoju osobistego lub działania w życiu i biznesie
  3. Jest to serwis głównie o rozwoju osobistym w odniesieniu do budowy biznesu i lepszego życia, więc takie artykuły, filmy, zdjęcia i audio będą tu dla Ciebie zawsze dostępne. Na bieżąco i coraz nowsze. Piszę tylko o tym co robię, więc nie znajdziesz tu nic o takich rzeczach jak m.in. „product launch”, „zarobiłem 21 tysięcy w tydzień”, itp., bo jeszcze nic takiego nie zrobiłem.

 

 

O mnie

 

Jeśli zastanawiasz się czy warto mnie słuchać, czytać czy korzystać z moich rad lub po prostu poznać moją historię, zapraszam Cię do dalszego czytania.

 

Zajmuję się głównie rozwojem osobistym od bardzo dawna, a w zasadzie całe życie. Od zawsze interesowało mnie to co się ze mną dzieje i „wsłuchiwałem się” w swoje odczucia, słuchałem ludzi, opinii i wyciągałem wnioski. Od około 19 roku życia zacząłem rozwój osobisty bardziej świadomie – zacząłem czytać, robić ćwiczenia i praktykować zmiany.

 

Wypróbowałem na sobie ogromne ilości technik od metafizycznych, jak przeglądanie swojej aury po planowanie z kartką i wiem, które warto stosować, a które to strata czasu. Mogę Tobie powiedzieć kiedy prawo przyciągania działa, a kiedy nie…

 

Od czasu zajęcia się na poważnie rozwojem osobistym:

 

  • Uporządkowałem swoje pragnienia, cele, marzenia, itp.
  • Zacząłem porządnie dbać o zdrowie czyli ćwiczę, jem bardziej zdrowo i systematyczniej, dbam o kondycję i lepiej zarządzam swoją energią
  • Robię zarobkowo rzeczy, które mnie pasjonują, dzięki czemu w ogóle nie uważam, że pracuję. Nawet nie lubię wymawiać tego słowa…
  • Zmieniłem podejście do życia na świadome i pozytywne, dzięki czemu odczuwam radość i spełnienie
  • Ulepszyłem relacje ze wszystkimi wkoło mnie
  • Wziąłem odpowiedzialność za swoje życie. Tak na marginesie polecam Tobie zrobić to samo. Da Ci to ogromną satysfakcję.
  • Wiele, wiele innych dziedzin życia usprawniłem włącznie z wydajnością, o których dowiesz się z moich książek, szkoleń czy artykułów

 

Jak możesz wywnioskować z powyższego rozwój osobisty działa i jest osiągalne to wszystko również dla Ciebie. Oczywiście bez działania tego nie osiągniesz, a jeśli robienie ćwiczeń Ciebie nie kręci, życia też nie zmienisz. Działanie to postawa. Prawo przyciągania bez działania nie działa.

 

 

Od młodego…

 

Mój rozwój osobisty rozpoczął się w najmłodszych latach, gdy prosiłem bozię o jakąś zabawkę, ale nie mogłem jej dostać, bo była za droga. Zastanawiałem się wtedy dlaczego tak się dzieje… Bardzo możliwe, że i Ty możesz się zidentyfikować z tą historią. Jednym słowem pochodzę z przeciętnej polskiej rodziny, ani nie bogatej, ani nie biednej. Musiałem przyjąć, że w tym świecie nie można mieć wszystkiego i zapragnąłem dowiedzieć się dlaczego tak jest.

 

To wprowadziło mnie na ścieżkę ciągłej nauki i myślenia. Ludzie wkoło przezywali mnie „filozof”, a mi się to strasznie podobało. Po pewnym czasie zacząłem się dzielić ze wszystkimi wkoło moimi odkryciami i dalej kontynuowałem moją naukę.

 

Już w młodych latach pomagałem na budowie, przy pracach w polu jak byłem na wsi i uczyłem się ciężko pracować. Przy okazji ucząc się nowych umiejętności. Ciągle rozwój osobisty.

 

… do starszego

 

Gdy stałem się pełnoletni zacząłem bardziej świadomy rozwój osobisty. Zacząłem czytać książki, oglądać szkolenia i praktykować. Dzięki temu uczyłem się wyznaczać cele, dowiadywać się o pragnieniach i marzeniach. Znałem już nazwy na poszczególne techniki i wykorzystałem to wszystko w praktyce.

 

Zaczęło się tak zwane życie. Studia, praca na etacie, spotkania z ludźmi… Rozczarowania i sukcesy, w których rozwój osobisty okazał się zbawienny.

 

Nie robiłem certyfikatów i nie spieszę się do nich. Chociaż mam różne dyplomy ukończenia pomniejszych kursów, nie chcę mamić Ci wzroku papierkami. Uczę z praktyki, z tego co sam osobiście wyłuskałem z doświadczenia. Zdaję sobie sprawę z nieopisanych w szkoleniach przeszkód, które stają na drodze do uporządkowania życia, dlatego potrafię się przebić przez niedostrzegalne dla wielu ludzi bariery i ograniczenia.

 

Etat

 

Kilka lat łącznie pracowałem na etacie w różnych pracach. Tak, nawet zaliczyłem wykładanie towaru na półki w markecie, którą to pracę wspominam bardzo miło i z dziwną nostalgią. Budowa, informatyk, pracownik magazynu, trener i inne prace etatowe mam za sobą czyli wiem jak to jest pracować na etacie. Jeśli piszę czy mówię o różnicach czy podobieństwach etatu do MLMu czy budowania biznesu, piszę i mówię z doświadczenia.

 

Organizacja wydarzeń

 

W swojej karierze zaliczyłem też i zaliczam ciągle organizację różnych wydarzeń. Najliczniejsze z nich są gry paintballowe i Alternatywne Spotkania Biznesowe. Dzięki temu rozwój osobisty idzie pełną parą, ponieważ trzeba się nauczyć bycia liderem, przemówień publicznych, organizacji, panowania nad tłumem, a przy organizacji paintballa czuwania nad bezpieczeństwem kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupy, co nie zawsze jest łatwe. Organizuję wydarzenia nadal i będę to robił, gdyż jest to jedna z moich pasji.

 

Pierwsze kroki w marketingu internetowym

 

Kto nie próbował o własnych siłach uruchomić strumienia pieniężnego nie wie jakie to ciężkie, ale i satysfakcjonujące zajęcie. Jest ciężkie, przerąbane, hardkorowe, cudowne i piękne.

 

Jak większość ludzi od marketingu internetowego moje pierwsze kroki były skierowane do programów partnerskich. Mnóstwo nauki, ostra i dobrze wypozycjonowana konkurencja, pierwsze rozczarowania i jeden sukces, który potwierdził, że warto. Tak można opisać pierwsze chwile. Ogromna ilość nauki, długie oczekiwanie na wyniki i satysfakcja, gdy nastąpiły.

 

Programy partnerskie dużo mnie nauczyły. Wypróbowałem większość wiedzy dostępnej w internecie. Wiem co działa, a co jest stratą czasu, a ta wiedza pomaga mi teraz budować internetowy biznes. Prawie pasywny dochód jest wciągający. Jeśli raz człowiek go posmakuje, chce już mieć tak na zawsze.

 

Drugie i obecne kroki w marketingu internetowym

 

Nie zawsze jednak się ten dochód prawie pasywny udaje osiągnąć, a tworzenie go wymaga ogromnego nakładu pracy. Jeśli się nad tym zastanawiasz, napiszę że po prostu warto ten wysiłek włożyć.

 

Teraz buduję systemy, uczę się sprzedaży, marketingu, sprzedaję własne produkty. Uczę się robić coraz lepsze produkty i dawać Tobie coraz więcej tego czego pragniesz. Nieskromnie mogę napisać, że zaczyna mi to wychodzić całkiem dobrze :). Coraz więcej ludzi jest zadowolonych, a to jest dla mnie najważniejsze.

 

Ciągle się rozwijam, a działanie pomaga to osiągać. W końcu rozwój osobisty przede wszystkim!

 

Teraźniejszość i przyszłość

 

Obecnie koncentruję się na dwóch rzeczach: 1. Tworzeniu różnych dzieł takich jak książki, kursy i cokolwiek słowo „dzieło” znaczy. 2. Działaniu w projekcie umożliwiającym zarabianie pieniędzy w przyjemny sposób. Oba zajęcia są bardzo rozwojowe, więc wzbogaci to na pewno treści, które będę przekazywał Tobie na tej stronie. Piszę z praktyki i tylko na niej się koncentruję. Choć czasem zdarza się zbytnio rozwlec temat… 🙂 Ale sam, sama przyznasz, że najważniejsze, że piszę prawdę. Prawda? Nawet jeśli czasem prawda ciebie zaboli, myślę, że warto zapoznawać się z nią czy jej doświadczać. Jak inaczej można interesować się rozwojem osobistym?

 

 

Do zobaczenia!

Andrzej