Dzisiejszy wpis jest zainspirowany książką, która jest obecnie w promocji (do 19 kwietnia, a potem normalna cena). Jeśli chcesz zobaczyć co to za książka to spójrz na banner po lewej stronie pod archiwum.

Dostałem informację o niej, że jest w promocji, a tytuł jej to „Sztuka zdobywania pieniędzy„. Nie  namawiam Ciebie do jej kupna, za to namawiam do czytania dalej tego wpisu 🙂 , bo może być ciekawie 🙂 .

Gdy zobaczyłem tytuł tej książki i jej opis naszła mnie myśl: „co pieniądze mają wspólnego z doskonałością i samorozwojem i motywacją?„.

W odpowiedzi nasunęło mi się już po chwili, że bardzo dużo wspólnego. Tak jak pisałem niedawno w artykule
Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to c… 🙂

bez pieniędzy żyć jest po prostu ciężko. Wszystko kosztuje, od jedzenia, po zdrowie – jak być szczęśliwym i głodnym i schorowanym? Myślę, że co najmniej ciężko.

Teraz kwestia motywacji w odniesieniu do pieniędzy. Jestem prawie pewien, że zgodzisz się ze mną, że pieniądze są nagrodą za nasz wysiłek, a za te pieniądze kupujemy coś, co nam sprawia radość. Czyli pieniądze są jakby pośrednikiem pomiędzy tym co masz teraz, a tym co sprawia Ci radość. To sprawia, że pieniądze są motywacją do działania, gdyż wiesz, że dostaniesz pieniądze, to dostaniesz również tę radość, którą kupisz.

Samorozwój w odniesieniu do pieniędzy…
Tu sprawa wygląda podobnie. Napiszę tak: wyobraź sobie, że dostajesz zaproszenie na wielkie szkolenie motywacyjne o wartości 15000 dolarów, organizowane przez Ziga Ziglara (wielkiego mówcę motywacyjnego), on osobiście Ciebie zaprasza. Szkolenie to jest w San Francisco, a przelot kosztuje w obie strony 4000 złotych , nocleg, wyżywienie i reszta kolejne 3500 złotych. Razem 7500 złotych 🙂 . Masz za darmo tylko szkolenie 🙂 . Chyba nic dodawać nie muszę. Bez pieniędzy samorozwój jest co najmniej utrudniony 🙂 .

A teraz kwestia samego bogactwa. Należy pamiętać, że bogactwo to nie tylko pieniądze. To każdy szczegół naszego życia, który daje nam bilans końcowy na plus. Czyli to kim jesteśmy i kim się stajemy. To jak traktujemy ludzi, jak dbamy o wszystko i wszystkich wkoło nas. I również ilość zgromadzonego kapitału plus umiejętność takiego nim rozporządzania, żeby służył do powiększania wartości rzeczywistości. Gromadzenie kapitału jako cel sam w sobie bo marnotrawstwo, a wręcz głupota (inflacja zżera go ciągle, a w przypadku katastrof jest bezużyteczny (np. masz pieniądze w banku, na koncie elektronicznym, ale nie ma prądu 🙂 ).

Nie czytałem jeszcze „Sztuki zdobywania pieniędzy”, ale czytałem podobne książki i sam tytuł przypomina o ważnych treściach w nich zamieszczonych. A są to rzeczy ważne dla każdego, kto chce iść do przodu. Mówią zazwyczaj o działaniu, myśleniu i szanowaniu i pieniędzy i ludzi. Bo pieniądze i ludzie są bardzo silną motywacją do działania.

Czyli bogactwo i bycie bogatym są jedną z najsilniejszych sił motywujących. Bycie bogatym to „posiadanie” i pieniędzy i prawdziwie życzliwych nam ludzi wkoło siebie…

Share: