Może dziwić taki wpis na pozytywnym blogu o doskonałości 🙂 .

Czasem jednak trzeba napisać o negatywnym aspekcie wymówek, którą jest, owszem, twierdzenie o depresji.

Depresja jesienna, o tej porze na czasie, jakże wiele koleżanek mi mówiło, że ją ma (koleżanek, bo sto procent osób, które to mówią, to dziewczyny, przynajmniej w moim środowisku 🙂 ).

Depresja zwykła, depresja zaawansowana, depresja dziecięca. Czytałem całą książkę, kilkaset stron o samej depresji u dzieci!

Całe zagadnienie depresji jest zbyt szerokie, żebym je tu rozwijał, a zaawansowana depresja jest cięższa do wyleczenia przez samą motywację. Napiszę tylko jedno.

Nie, tak łatwo się nie wywiniesz! 🙂

Depresja to stan umysłu. Stan gdy jest nam źle i nam się to bardzo podoba. Wtedy nie trzeba nic robić, bo ma się depresję. Jakie to jest wygodne! „Oj mie sie nic nie chce, bo mi smutno, bo nie ma słoneczka na dworze”. Znacie to? 🙂 . Ja znam i wcale nie mówiły mi tego dzieci neostrady 🙂 . Warto się nad tym zastanowić w chwilach słabości, gdy brakuje nam sił. Ja się oczywiście ciągle nad tym zagadnieniem zastanawiam, bo to wcale nie takie łatwe ciągle się motywować 🙂 .

Każdemu z nas jest ciężko i ucieczka w stany depresyjne wydaje się bardzo łatwa, pewnie jest, ja akurat tej drogi nigdy nie wybieram, za to jest łatwy sposób, żeby uniknąć tego niepożądanego stanu. Jaki?

Jak poczujesz, że na swojej drodze do doskonałości, coś zacznie bardzo przeszkadzać i ciążyć… ODŁÓŻ to na chwilę, lub na dłużej i ODPOCZNIJ. Tak, tyle wystarczy. I może jeszcze przeczytaj sobie wiersz Don`t Quit, który jest w tekstach motywacyjnych tu w serwisie.

Ja tak robie i na mnie działa. A jak u Ciebie? Jaki masz sposób, żeby odpocząć?