Wiele się słyszy, czyta, widzi, czuje o drodze do doskonałości. Wszędzie są poradniki o tej drodze.

Wszędzie pojawia się motywacja, motywowanie, jak być motywowanym, jak motywować.

Ciągle tylko doskonałość, doskonałość i doskonałość.

A co to w ogóle jest ta droga do doskonałości? O ćio chodzi, jakby?

Jest takie powiedzenie: „jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Coś w tym jest, no nie?

Nawet bardzo wiele. Odpowiedź na pytanie dlaczego jest tak wiele o motywacji i doskonałości jest prosta: pieniądze. Jakoś przecież ludzie muszą żyć. Kropka 🙂 . Ciężko przecież żyć za darmo.

Oczywiście to nic złego. Jeśli napiszę książkę, sprzedam ją Tobie za 35 złotych i ona Ciebie zmotywuje do zarobienia 40 złotych, to chyba nic złego, że dałem Tobie zarobić te pięć złotych? 🙂 Jeśli uważasz, że złe, to lepiej nie czytaj moich wpisów, bo nie pasujesz tutaj 🙂 (bo to serwis o doskonałości), lub czytaj i ucz się (bo to serwis również o drodze do doskonałości i może dzięki mnie zmienisz to błędne założenie). W końcu i tak piszę za darmo i nic od Ciebie wyciągać nie chcę.

Może komentarz z miłym słowem. Tak, to byłaby bardzo fajna nagroda. A jak zarobisz dzięki motywacji stąd wyciągniętej choćby złotówkę to i mi będzie miło. Jeśli tak to daj znać choćby mailowo jestem ciekawy tego, że Ci się udało.

Koniec o komercji, czas o doskonałości. Co to w ogóle jest ta droga?

Ano to jest trochę jak ten Syzyf z kamieniem pod górę. Z tą małą różnicą, że u nas przy dokładaniu wysiłku mamy postępy. To pocieszające, no nie? 🙂 Mnie pociesza. Ważne jest to, że idziemy drogą, a na końcu czeka nas nagroda. Droga jest długa i kręta, co ma i wady i zalety. W praktyce oczywiście jest tak, że droga kończy się wtedy gdy postanowimy, że jesteśmy już tak doskonali, że nie potrzeba więcej. Czyli wtedy gdy ktoś wyląduje w psychiatryku czy więzieniu. 🙂

Wszyscy inni drogę ciągle kontynuują, bo ta droga do doskonałości to PROCES, nie czynność jednorazowa. Nie da się ulepszyć i stanąć i być ciągle lepszym. Po chwili „stania w miejscu” postęp jest czymś zwykłym, by po chwili zmienić się w coś przestarzałego.

Dlatego to jest droga i dlatego ten serwis ma w podtytule „Poświęcony drodze do doskonałości„. Jest to serwis o nieustannym procesie doskonalenia. O PPRProgramie Permanentnego Rozwoju o którym pisze Iwona Majewska – Opiełka w swojej książce Umysł Lidera. Ja to stosuję. PPR to bardzo fajna nazwa, szczególnie gdy chcesz komuś powiedzieć co robisz. Dlaczego? 🙂

Wyobraź sobie, że często jestem pytany o motywację i jak to robię, że ciągle działam, uczę się i motywuję ludzi. Jak powiem, że ciągle siebie udoskonalam, pracuję nad sobą lub dążę do doskonałości, to ludzie myślą: „wariat”; lub: „ta, jasne”. I dają często bardzo nieodpowiednie komentarze. Czasem przez to traciłem wręcz czas na wyjaśnienie człowiekowi coś czego nie chciał ani zrozumieć, ani go nie interesowało. A co jak mówię, że stosuję PPR? Pada pytanie co to, wyjaśniam, że Program Permanentnego Rozwoju i rozmowa się ucina, szczególnie przy osobach które zadały pytanie w celu podtrzymania rozmowy. Odpowiedź ma, rozmowa podtrzymana, a ja nie muszę tłumaczyć. 🙂

Tak więc droga do doskonałości to nieustanny proces, do którego zachęcam Ciebie, żebyś go stosował, żebyś dążyła do bycia lepszą i dla siebie i dla innych . Być może tu w tym serwisie czytając o tym i dokształcając się w podobnych. Ten proces jest nam potrzebny, szczególnie nam, bo ludzi, którzy doskonałość mają gdzieś, jest znacznie więcej niż nas – nią zainteresowanych.

Czego życzę nam wszystkim. Za jakiś czas napiszę o kolejnym odcinku naszej drogi. O wizji 🙂 .

Share: