Słynny na całym świecie mówca motywacyjny Zig Ziglar mówi o postawie życiowej. Musisz wiedzieć, że Twoja postawa wobec przeciwności losu czy miłych wydarzeń naprawdę robi różnicę.

Czasem rozmawiam z ludźmi, którzy mówią o realizmie. Ich postawa życiowa jest “Realistyczna”, co w ich słowniku oznacza, że i tak jest źle, to chociaż nie chcą się rozczarować.

Prawda jest taka, że pozytywna postawa daje Ci radość i odstresowuje organizm. Nie daj się zwieść przez pesymitów, którzy smęcą coś o negatywnym świecie. Zostaw ich i dbaj o siebie pozytywnie. Wydarzenia dzieją się i tak. Jeśli dzieje się coś złego, to nie ważne czy będziesz smutny czy radosny, i tak się to zadzieje. Masz jednak wybór jak żyć po tym wydarzeniu. Jeśli wybierzesz pozytywną postawę, to szybko się po nim pozbierasz, jeśli negatywną, to latami będziesz to niepotrzebnie wspominać.

Z dwojga wyborów zachęcam Ciebie do wybierania pozytywnej postawy wobec życia i wydarzeń. Będziesz żyć zdrowiej i w okół Ciebie będą się dziać lepsze rzeczy.

Film Ziga jest po angielsku niestety. Zachęcam Ciebie do nauki tego języka, bo większość wartościowych informacji z różnych dziedzin jest niestety w tym języku.

Jak to mówi Zig Ziglar: Do zobaczenia na szczycie! 🙂

Share: