1269252250_by_fishek27_500

Powiedzmy, że indywidualizm też nie jest taki super. Jest modny, ale super nie jest. Choćby dlatego, że indywidualista może mieć problemy ze współpracą w grupie (może, ale wcale nie musi mieć tych problemów, oczywiście) i tak dalej. Zdjęcie to jest jednak ważne. Powinniśmy wszyscy wiedzieć, że jesteśmy osobnymi jednostkami, które ze sobą współpracują.

Tak jak atomy, które składają się na cząsteczkę materii, tak poszczególni ludzie składają się na społeczeństwo. Bez jednego atomu, nie ma cząsteczki, bez jednego człowieka nie ma odpowiedniej grupy.

Jesteś sobą, człowiekiem innym od innych, zatem zadbaj o siebie, nikt inny tego nie zrobi. Nie masz na imię każdy, filtruj więc informacje tak, żeby służyły Twojemu dobru, ale i żeby były zgodne z rzeczywistością. Nie oszukuj ani siebie ani innych ludzi. Zespół to grupa indywidualnych ludzi, którzy zebrali się, by wspólnymi siłami osiągnąć jakiś cel. Jeśli jesteś szefem grupy – dbaj o wszystkich członków zespołu indywidualnie. Jeśli jesteś członkiem grupy, pamiętaj o tym, że Twoje pomysły i działania są równie ważne co innych członków zespołu.

🙂

Wielu czytelników znalazło ten post po wpisaniu tych słów kluczowych:

  • indywidualizm
  • indywidualista
Share: