Chciałem tutaj napisać o teorii względności Einsteina, ale lepiej nie. Są inne fajne teorie względności :).

Na przykład względność naszego podejścia. Jeden człowiek ma jedno zdanie, drugi człowiek ma drugie zdanie i obaj mogą mieć rację :). Paradoks no nie? A jednak prawdziwy.

Każdy z nas ma swój świat i swoje zabawki. To bardzo dobrze, właśnie dzięki tej różnorodności mamy postęp w wielu dziedzinach. Nie wierzysz? Pomyśl o kimś bardzo upartym, ale tak bardzo upartym, że tak, jakby dużo czekolady jadł i nie mógł „zejść z tronu”. 🙂 A teraz weź sobie wyobraź, że przychodzisz do niego z rewolucyjnym pomysłem , tylko potrzeba włożyć w niego trochę wysiłku i potrzebuje pomyśleć w trochę inny sposób 🙂 .

Prawie, że murowane, że będzie wolał swój „tron”. 🙂

Jednak to bardzo dobrze, że jest wiele prawd na ten sam temat. Nawet jeśli czasem przez to powstają wojny :). Inaczej nie pisałbym tego na komputerze, a ty nie miałbyś okazji tego czytać, bo nie byłoby prądu, ani blogów i tak dalej.

Piszę o tym z jednego powodu:

Weźmy czasem pod uwagę fakt, że ktoś inny może mieć rację i chociaż zbadać to w jakiś sposób. Staram się ciągle to rozważać, nawet jeśli to bardzo ciężkie. A czasem, sam czy sama na pewno przyznasz, bardzo ciężkie.

Jednak nie raz się zdarzyło, że po rozważeniu okazywało się, że zdanie innej osoby nie tylko prawdziwe, ale nawet bardziej przydatne :).

Pamiętajmy zatem o względności opinii (o teorii względności Einsteina też polecam pamiętać 🙂 ). I jak zawsze komentarze mile widziane…. 🙂