Jeśli jesteś zestresowany, jeśli masz wszystkiego dość, jeśli jesteś przeciążona – to sam, sama jesteś sobie winna!

Dlaczego, zapytasz?

W końcu kto kieruje Twoim życiem? (pytanie bardzo filozoficzno-teologiczne, ale te kwestie pozostawiam serwisom o odpowiedniej tematyce.

TY kierujesz swoim życiem, Ty podejmujesz decyzje i nie ważne jak wielką pokusą jest powiedzenie, że to przez nich… To gdzie to lekarstwo? A jest i to BARDZO SKUTECZNE. Zainteresowałem? To czytaj dalej 🙂 .

To lekarstwo dobrze opisuje pewna anegdotka, którą usłyszałem na Kursie Skutecznego Działania, o którym pisałem wcześniej, polecam, niedługo będą następne edycje. A wygłaszał ją Jerzy Kostowski. Przytoczę ją z pamięci, więc się będzie różnić, do tego ją skrócę (chcę oddać tylko jej przesłanie) 🙂 .

Anegdota opowiada o słynnym lekarzu psychiatrze, znanej osobistości i rzekomo skutecznym w działaniu.
Przychodzi do niego klientka. Od wejścia informuje ją, że wizyta u niego jest droga i skuteczna i kosztuje 50 zł za pięć minut. Pacjentka się godzi.

Lekarz pyta zatem z czym pani ma problem. Ona odpowiada, że ma kłopoty z nerwami, nie może przestać sprawdzać czy ma wszystko w domu dobrze, pozamykane, czy żelazko wyłączone i tak dalej… Lekarz, znana osobistość, zastanawia się chwilkę i w skupieniu, głośno, prawie krzyczy… PRZESTAŃ! I z powrotem łagodnie patrzy na pacjentkę. Po chwili mówi do niej, że ma jeszcze 4 minuty, to może ma jeszcze jakiś inny problem, którego chce się pozbyć.

Ona odpowiada, że tak, że nie może się dogadać z mężem, ciągle jakieś problemy, że ona już tak nie może… Lekarz patrzy na nią i znowu prawie krzyczy… PRZESTAŃ!

I w ten sposób lekarz leczył pacjentów z ich chorób, nerwic…

Ostro skróciłem, gdyż nie chodzi tu o wierne oddanie anegdoty, a o to, że…

Masz jakiś problem w swoim zachowaniu? Coś czego nie chcesz robić? Co przeszkadza? Denerwuje? To… PRZESTAŃ! 🙂

Prawda jest taka, że jesteś tu u mnie, w moim serwisie motywacyjnym i to czytasz, a jak to czytasz, to szukasz odpowiedzi. Ja Ci ją daję. Jest bardzo prosta i niezwykle skuteczna!

Jeśli robisz coś co Tobie szkodzi to PRZESTAŃ to robić! 🙂

Powiesz, że to trudne? To pewnie masz rację. Zmiana siebie jest bardzo trudna, ale co jest warte wysiłku, warte jest dołożenia wszelkich starań, żeby to zmienić i ukończyć!

Jak masz nadal kłopoty z motywacją, to przeczytaj inne moje wpisy, może któryś na Ciebie zadziała, może zmotywuje. Czasem jedno zdanie potrafi zmienić myślenie na lepsze. I zapraszam ponownie, gdyż będę nadal motywował i zachęcał do przemiany osobistej i dążenia do doskonałości. 🙂

I pamiętaj, jeśli robisz coś, co wiesz, że Tobie szkodzi, to PRZESTAŃ TO ROBIĆ. Już teraz przestań 🙂 .

Share: