Więc chcesz się zmienić. Zauważasz coś, co nie pasuje w Tobie, coś co przeszkadza być lepszym, doskonalszym. To bardzo dobrze, że to widzisz. Tylko zastanówmy się jak to zrobić lub czy na pewno chcesz to zmienić.

Dlaczego o tym fakcie piszę? Niestety zbyt wielu ludzi ogłasza swoje chęci w celach propagandowych, a nie z prawdziwej chęci przemiany… O tym właśnie będę pisał w dalszej części artykułu.

Natchnienie do tego artykułu zyskałem dzięki słuchaniu… Chęci kontra zamiary. Czyny kontra propaganda.

Wielu ludzi teraz słyszy o przemianie, samorozwój jest po prostu modny i każdy chce się przejechać na fali mody. Taka jest prawda. Do tego trzeba wziąć pod uwagę zwykłe kłamanie, że „ja się zmienię”. Kobiety pewnie często to słyszą od mężczyzn. Ale, kobiety też nie są bez winy, one po prostu nie mówią, że się zmienią, one się po prostu nie zmieniają, a kłamią w innym zakresie… Jak w takim świetle wygląda ten… samorozwój? 🙂

Samorozwój i dążenie do doskonałości wbrew pozorom ma się dobrze. Tak jak natura wobec działań człowieka czy zjawiska fizyczne. One nie są zależne od „głupot” ludzkich. I jeśli ktoś chce, to znajdzie materiały, kupi książkę, a nawet z niej skorzysta 🙂 . I to korzystanie z książki jest tym pożądanym działaniem!

Teraz odnośnie Ciebie i samego samorozwoju. Mam do Ciebie ważne pytanie. Czy NA PRAWDĘ chcesz się zmienić? Bo jeśli nie, to daruj sobie tę propagandę. Jeśli któs mówi, że się chce zmienić, ale tego nie robi, to po dłuższym czasie odbierany jest jako idiota/idiotka, palant, dureń czy po prostu zwykły nieudacznik. No bo jak ktoś mówi przez pół roku, że chce się nauczyć angielskiego i nawet nie powie jak się nazywa po angielsku, to albo ma coś z głową (debil, bo przecież to proste), albo nieudacznik (zabrakło mu zwojów w mózgu). A jeśli mi nie wierzysz, to uświadom sobie, co sam czy sama myślisz o takich ludziach w swoim otoczeniu.

Co najwyżej można ich przytulić i poprosić o łaskę Bożą dla nich 🙂 . Czyż nie?

Tak więc proszę Cię, jeśli zamierzasz na prawdę się zmienić to rób to. A jeśli chcesz zyskać w towarzystwie głupim gadaniem o samorozwoju, to wiedz, że oni i tak mają gdzieś Twój samorozwój, a po dłuższym czasie gadania o nim bez efektów staniesz się dla nich idiotą lub nieudacznikiem.

Zdecydowanie polecam jednak wziąć się za siebie 🙂 . Wierz mi, życie staje się zupełnie inne, lepsze, ciekawsze. Więcej zarabiasz, więcej ludzi Ciebie lubi i Ty bardziej lubisz siebie i innych. W dodatku swoją postawą ciągniesz innych za sobą w rozwój i lepsze życie, a to już jest bezcenne… 🙂

Share: